Účinkující

Mluvené slovo

Vojtěch Kodet

Karmelitán Vojtěch Kodet je známý především jako kazatel a autor několika knižních titulů s duchovní tematikou. Zabývá se přednáškovou a formační činností, dává exercicie, věnuje se duchovnímu doprovázení a službě uzdravování a osvobozování.

Narodil se 20. 5. 1956 v Malém Beranově, okr. Jihlava. Po studiu sedmiletého gymnázia v Jihlavě vystudoval teologii na Cyrilometodějské bohoslovecké fakultě v Litoměřicích. Po čtvrtém ročníku studia teologie byl povolán k výkonu dvouleté základní vojenské služby u železničního vojska v Bohumíně a v Plzni. Na kněze byl vysvěcen 27. června 1982 v Brně. Již v prvních letech studia teologie se setkal s Řádem karmelitánů (O.Carm.), který v té době působil v podzemí. V roce 1976  vstoupil do noviciátu tohoto řádu a přijal řeholní jméno Cyril (jež však vzhledem k totalitnímu režimu nepoužíval veřejně). Slavné sliby v této řeholní rodině složil tajně: v soukromí do rukou P. Metoděje Minaříka O.Carm. 29. listopadu 1988. 

V období totality působil jako kaplan v Pozořicích, Jedovnicích, v Brně-Zábrdovicích a ve Velkém Meziříčí. V roce 1988 byl ustanoven farářem ve farnostech Biskupice a Radkovice u Hrotovic. Po pádu totalitního režimu se stal v roce 1990 převorem a novicmistrem kláštera karmelitánů v Kostelním Vydří (www.karmel.cz). Současně tam a ve dvou přilehlých farnostech sloužil jako farář. Od roku 1989 byl také konzultorem a členem kněžské rady při brněnském biskupství.

Od roku 2000 studoval spirituální teologii na Papežském institutu spirituality Tereziánu v Římě, kde roku 2005 obhájil doktorát. Od roku 2002 je externím vyučujícím na Cyrilometodějské teologické fakultě University Palackého v Olomouci. V letech 2003 až 2012 byl představeným Řádu bratří karmelitánů v České republice. V letech 2012 až 2018 byl převorem v komunitě bratří karmelitánů v Praze-Liboci.

V roce 1991 společně s P. Janem Fatkou O.Carm. založili Karmelitánské nakladatelství se sídlem v Kostelním Vydří (www.kna.cz). V tomto nakladatelství sám vydal několik drobných publikací: Velké jubileum (2000), Svatodušní novéna (2001), O eucharistii (2005), Marta a Marie trochu jinak (2007), Jeho rány nás uzdravily (2008), Učednictví (2009) a Hledám tvou tvář (2011). V knize Mariánské modlitby (2006) shromáždil nejdůležitější modlitby dvaceti křesťanských století k Panně Marii. Karmelitánské nakladatelství také každý rok vydává stolní kalendář s jeho krátkými myšlenkami pod názvem Malá poselství Vojtěcha Kodeta (www.ikarmel.cz). Kompletní seznam vydaných knih a CD naleznete na tomto webu (Knihy a CD).

Začátkem osmdesátých let se seznámil se začínajícím hnutím obnovy v Duchu svatém v České republice. Nyní je členem programového týmu Charismatické konference (www.cho.cz). Od roku 2001 je členem týmu, který připravuje a organizuje letní tábory pro mládež zvané JUMP (www.jump.cho.cz). V roce 2012 se stal spoluzakladatelem neziskové organizace BAKHITA o.p.s. (www.bakhita.eu) zaměřené na pomoc lidem a rodinám na cestě od různých forem moderního otroctví. Během celého svého kněžského života se zabývá přednáškovou a formační činností, dává duchovní cvičení, věnuje se duchovnímu doprovázení a službě uzdravování a osvobozování.http://www.vojtechkodet.cz/zivotopis/

Mluvené slovo

Václav Faltus

Václav Faltus je skvělý dabér, bavič a nejlepší český imitátor. Narodil se 12. 2. 1956 v Ústí nad Orlicí. Vyrostl a dodnes žije ve východočeském Letohradu. Už v mládí se projevil jeho talent a záliba imitovat různé hlasy. Hned při jeho prvním veřejném vystoupení v roce 1980 si ho publikum zamilovalo. Jeho kariéra rychle rostla i díky jeho populárním pořadům v televizi. První osobnost, kterou se naučil imitovat, byl Vlasta Burian a trénoval ho k dokonalosti asi dva roky. Dnes umí 257 hlasů populárních herců, zpěváků i politiků.

Hudba

OBOROH

OBOROH je folkrocková kapela z Rychnovska ve východních Čechách, která se za 30 let své existence stala legendou. Skupina má na svém kontě 30 tisíc prodaných, kritikou velmi dobře přijatých alb, přes 1000 koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Irskuaspolečná vystoupení s Filharmonií Hradec Králové. Léta zkušeností dala Oborohu jistotu a přesvědčivost při koncertním provedení skladeb, ať už starozákonních žalmů zhudebněných vedoucím kapely Slávkem Klecandrem, nebo jiných písní, opatřených většinou jeho filozofujícími texty. Slávek vystupuje rovněž se svými sólovými recitály.

http://www.oboroh.cz/cs/o-nas/videogalerie/a/2011-2

http://www.oboroh.cz/cs/o-nas/videogalerie/a/2017

Hudba

WAY TO GO

Way to go je křesťanská kapela, která Vás na první pohled zaujme svojí odlišností. Kapela totiž působí výhradně v pánském složení a umí svým osobitým stylem hudby zahřát posluchače na duši. Hrají převážně vlastní tvorbu, charakterizovatelnou jako moderní hudba. Je do ní vložená notná dávka energie a hloubky, převážně pomocí smysluplných textů. Way to go hraje na akustické nástroje a zážitky svých posluchačů umocňuje vícehlasým zpěvem. Jejich koncert se tak stává příležitostí ponořit se do hudebního a duchovního zážitku, který Vás naplní.

http://waytogoband.cz/

Hudba

HEARTBEAT

Heartbeat je worshipová kapela vycházející ze společenství Piar v Prievidzi. Touží zjevovat Otcovo srdce a přinášet svobodu, radost a Boží přítomnost. Hodně písní vzniká při společné modlitbě a týká se toho, co jim Bůh zjevuje při konkrétní službě. Na „koncertech“ se nedrží striktně textů a struktury písně, ale improvizují podle toho, jak to zrovna cítí,  jedná se tedy spíše o spontánní chvály. Každý z členů do kapely přináší své dary a talenty, čímž dohromady vytváří krásné chvály s velmi příjemnými vokály i akustickým doprovodem. Od roku 2012 kdy skupina vznikla zatím vydala jediné album.

Hudba

CHAPELA

Chapela je hudební skupina věnující se chválám a uctívání (praise & worship), která doprovází již řadu let Katolickou charismatickou konferenci. Deset muzikantů a zpěváků původem ze severní Moravy a Slezska se schází nejčastěji ve Frýdku-Místku a kromě služby vedení chval na charismatické konferenci příležitostně vede večery chval na různých místech. Na podporu rozvoje večerů chval se podílí každoročně na Víkendu chval. Chapela nahrála již devět live CD, jejichž prostřednictvím šíří nové písně chval (jak českou tvorbu tak i překlady písní z jiných jazyků).

Divadlo

Martina Komínková

Multižánrový projekt Prorok větru, vypráví příběh o proroku Nátanovi a je vůbec prvním hudebním zpracováním stejnojmenné novely spisovatele S. Biavaschiho. Autorkou projektu, hudby a hlavní protagonistkou je Martina Komínková.

Díky částečné hudební improvizaci bude každé představení naprosto unikátní. Hudba, v živém provedení Martiny, je komponována v souladu s vybranými texty novely. Během představení bude Martina používat celou řadu fléten, zpěv, ale také netradiční nástroje jako například zvonkohru Koshi. Kromě zmíněné improvizace využívá i hudební techniku a efekty Delay. Úryvky z Proroka větru zazní prostřednictvím uměleckého přednesu ze záznamu. Vybrané texty vycházejí z každodenních zkušeností a pocitů běžného člověka. Obsahem by se tak mohly dotknout všech, i když každ é ho asi trošku jinak.

Úvodem bude představen příběh proroka Nátana, který bojoval se ztrátou inspirace a smyslu svého poslání. První části příběhu tak dominují tři temné elementy: Bolest, Mraky a Zapomnění. Ve druhé části se však vše v dobré obrátí, Nátan prozře a temnotu vystřídá Poznání, Pravda a Svoboda. Atmosféru celého příběhu dotvářejí jednotlivé videoprojekce.

Martina je flétnistka a pedagožka, kterou v hudebním světě baví vytváření něčeho nového vlastního spíše než pouhé reprodukování skladeb ostatních. Na zobcovou flétnu hrála od dětství a po dokončení studia příčné flétny na Konzervatoři Brno se jí začala věnovat profesionálně. Zobcovou flétnu dále studovala na univerzitách v Brně, Hamburku, Krakowě a Linci. 

Věnuje se koncertní činnosti převážně s dalšími hudebníky (flétnové kvarteto Flautas de Colores, s bajanem v Duettu nuovu, s orchestrem Czech Virtuosi a dalšími). A již téměř 20 let předává své bohaté zkušenosti dalším hudebníkům z řad studentů i pedagogů.

V roce 2014 natočila s kvartetem Flautas de Colores úspěšné album, které mělo velký ohlas u nás i v zahraničí.

V poslední době se zaměřuje na techniku improvizace v minimalistickém stylu za pomocí efektů Delay a právě tuto techniku předvede mimo jiné ve svém program u Prorok větru.

Realizaci tohoto projektu zaštiťuje neziskový spolek Hudba v nás.

Divadlo

Kapr na scéně

Divadelně-improvizační soubor ‚Kapor na scéně‘ vznikl v roce 2009 v Žilině a stal se srdcovou záležitostí tří mladých herců ze Žiliny (Lukáš Tandara, Jarka Hatiarová, Miška Pastorková). Trojice se pravidelně představuje ve vlastních večerech divadelní improvizace ‚Impro-kapro‘ v Žilině a Bratislavě a hrává i komediální úpravy Shakespearových tragédií. Kapor pravidelně natřásá i bránice těch nejmenších svými autorskými pohádkami pro mateřské a základní školy.